XV targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow

W dniach 15-17.11.2013 odbyły się w Łodzi jubileuszowe XV targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow.

Nie mogło na nich zabraknąć także przedstawicieli Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych.

Oprócz tradycyjnego stoiska , na którym można było uzyskać informacje na temat Izby, wypełnić deklarację członkowską oraz porozmawiać o planach na przyszłość, odbyło się także spotkanie członków naszej organizacji.

Podczas tego spotkania Prezes Sebastian Nietupski opowiedział nad czym teraz pracuje Izba i tak poruszył zagadnienia dotyczące:

1. Podsumowania działań związanych z publikacją Katalogu Przemysłu Jachtowego przedstawiającego członków Izby.

2. Informacji na temat podpisania Listu Intencyjnego pomiędzy Izbą a Politechniką Gdańską, zmierzającego do podjęcia współpracy między kręgami naukowymi, w tym studentami a naszą branżą:

3. Organizacji Światowego Kongresu Przemysłu Jachtowego ICOMIA w Polsce w Trójmieście w 2015r:

4. Ankiety - Badanie Rynku Jachtowego w Polsce realizowana we współpracy z Magazynem Żagle, która będzie wysyłana do wszystkich członków Izby oraz innych podmiotów z sektora. Cel - zebranie miarodajnych informacji na temat naszej branży do celów statystycznych oraz marketingowych.

Poza tym mieliśmy przyjemność gościć Pana Sławomira Dylewskiego, Prezesa Stowarzyszenia Navicula, który przybliżył nam kwestie bezpieczeństwa na wodzie . Większość z naszych członków jest bezpośrednio zaangażowana w tworzenie i produkcję nowych modeli jachtów i łodzi motorowych, co powoduje, że to tak naprawdę od nas zależy w co jednostki będą wyposażone i jak będą zaaranżowane.

A kwestia bezpieczeństwa i umiejętności udzielania pierwszej pomocy jest kluczowa.

Targi przyciągnęły rzesze żeglarzy a jak pokazuje doświadczenie Łódź jest miejscem gdzie z przyjemnością spotyka się brać żeglarska. Wręcz wyczuwalna była atmosfera przyjacielskiego spotkania. Miało to zresztą odzwierciedlenie zarówno w ilości osób odwiedzających targi, jak również kontaktów oraz transakcji po nich zawartych. Stąd Izba planuje w przyszłości jeszcze bardziej zacieśnić współpracę z organizatorami targów Boatshow, tak żeby być możliwie jak najbliżej szeroko rozumianego świata żeglarskiego.

 

 

 

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter