Konsorcjum Polskie Jachty

Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych w miesiącu grudniu ubiegłego roku odbyła spotkanie w Ministerstwie Gospodarki z Panią Ewą Swędrowską- Dziankowską - zastępcą dyrektora Departamentu Instrumentów Wsparcia.

Celem spotkania było nabycie informacji dotyczących możliwości pozyskania środków unijnych dla branży. Sektor nasz został bowiem wytypowany jako jedno z 15 gałęzi przemysłu, które w najbliższych latach będzie mocno wspierane przez Rząd Polski na forum międzynarodowym.
Na w/w spotkaniu dowiedzieliśmy się, iż ministerstwo przygotowuje specjalny program wsparcia związany z naszym sektorem. M.in. dofinansowanie 60% poniesionych kosztów w międzynarodowych imprezach targowych. Jednakże program sam w sobie będzie bardzo złożony i wieloetapowy. Chcąc sprawnie i skutecznie wykorzystać środki unijne, zarząd Izby zaprosił do współpracy Fundację Klaster Polskie Jachty w celu skuteczniejszego przygotowania się od całej operacji, gdyż w/w organizacja posiada duże doświadczenie na tym polu. Podczas wspólnych rozmów została podjęta decyzja o utworzeniu na potrzeby projektu KONSORCJUM o nazwie POLSKIE JACHTY. Konsorcjum będzie miało na celu podzielenie się obowiązkami związanymi z pracami w poszczególnych modułach programu ministerstwa.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich członków Izby i Klastra na spotkanie organizowane w ramach projektu Konsorcjum , które odbędzie się podczas targów WIATR I WODA w Warszawie w dniu 4 marca o godz. 12.00 w sali konferencyjnej na I piętrze.
Na spotkaniu zostanie zaprezentowany szczegółowy plan i założenia działalności Konsorcjum Polskie Jachty oraz możliwości pozyskania środków unijnych w ramach projektu dla Państwa przedsiębiorstw.

Sebastian Nietupski
Wiceprezes

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter