GIEŁDOWA EKSPANSJA SKIPPER YACHTS

Za portalem money.pl przedstawiamy tekst poświęcony znanej warszawskiej firmy
Skipper Yachts chce na NewConnect
Polski producent jachtów żaglowych i motorowych, spółka Skipper Yachts, chce w drugim kwartale tego roku przeprowadzić emisję akcji i wejść na NewConnect - podała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka nie podała planowanej wartości emisji. Poinformowała, że pozyskane środki przeznaczyć zamierza na działalność operacyjną oraz wprowadzenie do produkcji i sprzedaży nowego modelu jachtu żaglowego, który chce zaproponować w obecnym sezonie na rynkach europejskich.
Chcemy zainteresować inwestorów emisją naszej spółki, zwracając uwagę na atrakcyjną branżę w jakiej działamy i jej specyficzne cechy, np. wysoką rentowność realizowanych projektów oraz szerokie portfolio lokalnych klientów z całej Europy. To przekłada się na stabilne i powtarzalne przychody, które jesteśmy w stanie istotnie zwiększyć rozbudowując moce produkcyjne, za środki pozyskane z NewConnect - powiedział cytowany w komunikacie Marek Wilanowski, prezes Skipper Yachts.
Środki z emisji pozwolą nam na zwiększenie mocy produkcyjnych, które pozwolą na sprostanie zapotrzebowaniu rynkowemu na nasze produkty i niecierpliwie oczekiwane przez rynek nowe modele. Środki te stanowić będą również odpowiednie zaplecze kapitałowe w przypadku dużych i nietypowych zamówień. Mimo kryzysu gospodarczego rynek zagraniczny jest ciągle bardzo chłonny. Cały czas obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na coraz większe jednostki, a to wiąże się z osiąganiem wyższych marż ze sprzedaży, ale też wymaga odpowiednich zasobów kapitałowych - dodał prezes.

 

 
 

Złoty Sponsor

 

Partner Medialny

 

KONTAKT

STADION NARODOWY
al.ks.J.Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
Tel: +48 735 45 22 33
NIP: 525-23-81-085
email: office@polboat.eu

© Copyright 2011-2016 - All rights reserved
Polska Izba Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych

facebook twitter